Створення сайтів Львів067 607 57 84
МЕНЮ

Що таке адаптивний дизайн сайту?

Процес розробки сайтів постійно змінюється, підлаштовуючись під тенденції інтернету, а також особливості пристроїв, які використовуються для доступу до нього. Ось уже кілька років основним трендом аналітики називають збільшення частки користувачів, що виходять в мережу з портативних девайсів: смартфонів, планшетів та ін.

Відповіддю на цю важливу тенденцію став бурхливий розвиток адаптивного дизайну, який існував і до цього, але не був настільки популярний і потрібний. Зараз же це практично стандарт якості.

Адаптивність — це можливість сайту підлаштовуватися під розширення екрану користувача. При цьому змінюється розташування блоків, структура сторінок, розміри тексту, заголовків і відступів.

Важливо розуміти, що адаптивний сайт не виглядає на пристроях з різним розширенням екрану однаково. Зовнішній вигляд може і повинен відрізнятися. В іншому випадку досягти ключової вимоги — зручності — не вийде. У користувача будь-якого підтримуваного девайсу не повинно виникати проблем з пошуком потрібної йому інформації на вашому сайті.

Переваги адаптивності

Юзабіліті. Адаптивність робить сайт зручним для користувачів з будь-яким розширенням і розміром екрана. Це збільшує ефективність комунікації з представниками цільової аудиторії, спрощує для них процес пошуку потрібної інформації.

Просування. Ще одна перевага адаптивного дизайну пов'язана з тим, що пошукові системи досліджують призначені для користувача фактори сайту, щоб визначити його якість. Вони оцінюють кількість переглянутих сторінок, проведений на сайті час і не тільки. Чим зручніше дизайн для користувача мобільного пристрою, тим менша ймовірність того, що він закриє сторінку і перейде за іншим посиланням з пошукової видачі. Це покращує призначені для користувача фактори і спрощує пошукове просування сайту.

Адміністрування. Раніше, якщо потрібно було зробити верстку сайту зручною для користувачів портативних пристроїв, доводилося створювати окрему, мобільну версію ресурсу. Це підвищувало складність управління сайтом. Якщо змінювалася якась інформація в основній версії, доводилося вручну оновлювати й мобільну. Адаптивному сайту не потрібна мобільна версія, тому адмініструвати його як мінімум у 2 рази простіше і зручніше.

Як зробити сайт адаптивним

Професійний адаптивний дизайн базується на власних принципах, які вимагають видалення з макета багатьох декоративних елементів та всіх, що відволікають. Інтерфейс меню і логіка сторінок шикуються так, щоб користувач міг отримати всю потрібну йому інформацію прямо на ходу, з мінімальною кількістю кліків та переходів. Враховується навіть те, яка інформація може знадобитися користувачеві того чи іншого девайсу. При цьому свій дизайн проектується для всіх поширених розширень.

Це забезпечує зручність перегляду сайту на мобільних пристроях різних розмірів, а також не псує вигляд ресурсу для користувачів комп'ютерів і ноутбуків.