Створення сайтів Львів067 607 57 84
МЕНЮ

План розробки сайту: навіщо потрібен та як створити?

Багаторічний досвід професіоналів у сфері веб-дизайну показує, що для створення сайту потрібен чіткий план дій. Він значно скорочує час, потрібний для реалізації, тестування та запуск ідеї. План дозволяє мінімізувати витрати на марну та непотрібну роботу, або доопрацювання й виправлення помилок. Він також скорочує час і дозволяє пришвидшити момент отримання прибутку від проекту. Тому план є важливою складовою процесу розробки сайту та йому потрібно приділити час. Далі детальніше опишемо найважливіші етапи та елементи планування.

Мета

Перед розробкою сайту потрібно визначитися з метою ресурсу, для чого він взагалі створюється. Після цього необхідно продумати які функції потрібні для реалізації цілей і що буде у підсумку. Задуматися про ці моменти потрібно заздалегідь на етапі планування, щоб потім не повертатися до цього питання, а також щоб продумати технічне завдання та дизайн. Вони прямо пропорційно залежать від первинних цілей.

Доменне ім'я

Програмісти під час роботи над сайтом розміщують його на локальному сервері з тимчасовою адресою. Після всіх виконаних процесів сайт переноситься на остаточний домен і змінює адресу. Для того щоб зекономити час, значно скоротити етапи перенесення сайту на хостинг та зменшити обсяг робіт по тестуванню ресурсу, потрібно одразу визначитися з доменним іменем сайту. Якщо ж з доменним іменем визначилися одразу, то в процесі відбувається менша кількість правок в коді та зменшується вірогідність помилок в системі.

Дизайн

Вже на етапі планування потрібно визначитися з дизайном майбутнього сайту. Сам детальний макет дизайну буде розроблятися дизайнером і потім узгоджуватися з замовником, виправляючи та доповнюючи деталі. Але основну концепцію та структуру варто підібрати заздалегідь та сформувати вимоги та потреби. Одразу потрібно визначитися з насиченням сайту графічними елементами, адаптивністю під мобільні пристрої, використання фірмових логотипів та кольорів.

CMS

CMS (Content Management System) — система управління контентом сайту. Це саме той інструмент, за допомогою якого власник чи менеджери керуватимуть інформацією, що публікується. Вибрати CMS потрібно перед початком розробки. Це обумовлено ​​багатьма факторами. Річ у тім, що CMS визначає:

  • особливості верстки, структури сторінок і файлів проекту;
  • які компоненти вже існують, а які доведеться розробляти з нуля;
  • вимоги до використовуваних технологій, параметрів хостингу або серверу.

Серед CMS розрізняють безкоштовні та платні. Безкоштовні, серед яких найпопулярніша Wordpress, вибирають найчастіше. Вони в основному прості у використанні, адаптивні, мають багато шаблонів та можливостей для дизайну. Платні використовують ті власники, які прагнуть досконалості у всьому, а також додаткових привілеїв, наприклад, інтеграції з CRM-системами.

Контент-план

Зовсім не обов’язково одразу продумувати які саме тексти, світлини, графічні та медійні елементи будуть на сайті. Але потрібно визначити хоча б їх типи, щоб потім можна було легко їх публікувати. Необхідно скласти приблизний контент-план сторінок сайту.