Створення сайтів Львів067 607 57 84
МЕНЮ

Прототипування сайтів

Прототип в веб-дизайні - це проста схема сторінки сайту у вигляді ескізу або html-документу, де відображені структурні елементи майбутнього сайту: меню, кнопки, форми та інші. Прототип може бути статичним зображенням або динамічним html-документом.

Прототипування сайту - це, відповідно, процес створення прототипу. Робиться це для того, щоб:

  • Грамотно продумати розташування потрібних блоків і елементів дизайну
  • Наочно побачити концепцію майбутнього сайту
  • Правильно організувати систему навігації на сайті
  • Продумати можливості взаємодії відвідувача з сайтом

Крім того, розробка прототипу сайту допомагає значно заощадити час розробки проекту і скоротити число доробок, які виникають при невідповідності функціоналу сайту очікуванням замовника. Після представлення прототипу клієнт знає чого очікувати в результаті, а розробник впевнений в цілях і вимогах.

Прототипування починається з аналізу контенту, з чого виходить структура майбутнього сайту. Деталізація інтерфейсу та інші дрібниці тут не настільки важливі, основна мета на цьому етапі - побудувати грамотну структуру для взаємодії з відвідувачем.

Вимоги до прототипів сайту:

  • Швидке створення прототипу
  • Легкість внесення змін до прототипу
  • Інтерактивність
  • Доступність - можливість оцінити прототип замовником, програмістом, менеджером та іншими
  • Деталізація (в окремих випадках)

Види прототипування

Паперове прототипування. Це найбільш простий і швидкий спосіб створення ескізу сайту.

До його переваг, крім швидкості і простоти, можна віднести масштабованість за рахунок домальовування і стирання елементів, можливість коментування, високу деталізацію і доступність для всіх учасників. Крім того, таке зображення макету не вимагає володіння спеціальними графічними редакторами або програмами.

Недоліки такого підходу - відсутність інтерактивності, необхідність перемальовування при внесенні змін, непрофесійний вигляд для надання замовнику.

Прототипування на дошці. Його основна перевага - це масштаб прототипу. Також є можливість внесення змін, повторного відтворення, проте великий мінус - обмежена доступність для учасників проекту.

Прототипування за допомогою спеціальних програм. Найпоширенішими тут є Axure Pro, Microsoft Visio, Adobe InDesign та Adobe Photoshop. Близько 50% розробників прототипів все ж віддають перевагу Axure Pro.

Axure Pro - досить проста і зручна програма. Тут можна цілком швидко створити прототип, а потім з легкістю змінювати об'єкти за рахунок повторного їх використання і завдання властивостей. Прототипи тут виходять естетичними та інтерактивними, є можливість часткового тестування юзабіліті. Результат можна експортувати картинкою або в якості html-документа, що говорить про повну доступності прототипу учасникам проекту.

Прототипування з використанням онлайн-сервісів. Таких сервісів в даний час багато, проте всі вони не підтримують українську та російську мови. За допомогою такого сервісу можна швидко створити прототип, який нічим не поступатиметься створеному за допомогою спеціалізованої програми.

При виборі методу прототипування варто орієнтуватися на ситуацію. Якщо прототип потрібен «для себе», то підійде і паперовий варіант, однак якщо потрібен естетичний варіант з інтерактивними елементами, то необхідно скористатися комп'ютерними програмами або сервісами, вибір яких досить великий.