Створення сайтів Львів067 607 57 84
МЕНЮ

Що краще: сайт або лендінг пейдж?

У нашу технічну підтримку постійно пишуть клієнти з питанням "Чим відрізняється лендінг від сайту?". Тому ми вирішили детально розібрати всі відмінності і визначити, в яких випадках посадкова сторінка підійде краще, ніж звичайний сайт.

Cайти

Технічно, будь-які інтернет-магазини, лендінг пейдж та інші формати сторінок в інтернеті - це все сайти. Якщо розглядати з точки зору бізнесу, то можна розділити багатосторінкові сайти на кілька типів.

Основні типи сайтів для бізнесу

Сайт візитка

Несе в собі мінімальну інформацію про компанію (контакти, сфера діяльності і час роботи).

Завдання сайту-візитки - щоб сайт просто БУВ. І можна було знайти контактну інформацію про вашу компанію.

Корпоративний сайт

Більш "жирний" формат сайту, в якому може бути інформація про команду, технології, характерні особливості компанії, клієнтів, партнерів.

У корпоративного сайту може бути безліч завдань: від іміджевої функції до отримання замовлень. Але в більшості випадків корпоративний сайт створюється для іміджу.

Інтернет-магазин

Завдання інтернет-магазину - показати асортимент і отримати замовлення від клієнта. Однак інтернет-магазин підійде тільки для клієнта, який вже готовий до покупки і знає, що купує.

Тому вести на інтернет-магазин варто тільки гарячих клієнтів, які готові купити тут і зараз без уточнення тонкощів угоди. Але таких клієнтів не більше 2-3% від усіх відвідувачів сайту. А решта 97% людей йдуть з сайту ні з чим.

Щоб вирішити цю проблему, маркетологи придумали новий формат сайтів - лендінг пейдж, які допомагають збільшити конверсію в клієнта до 40%.

Лендінг пейдж

Landing page (посадкова сторінка) - це сторінка, куди ви "приземляєте" ваших потенційних клієнтів. Це власне сторінка приземлення, де ми рахуємо кожного відвідувача і всі його дії.

У більшості випадків - це одна сторінка, де немає переходів на інші розділи або сторінки. Коли людина потрапляє на лендінг пейдж, у нього є 2 варіанти:

  • піти з лендінга
  • залишити заявку

Тому конверсія лендінга може бути космічною. У насі є приклади лендінга з конверсією 46%. Майже кожен другий відвідувач залишав заявку.

Завдання landing page - здійснення конкретної цільової дії. І ця дія може відрізнятися від цілей лендінгу і сфери вашого бізнесу.

Можливі цільові дії

  • Оформлення заявки
  • Онлайн-покупка
  • Завантаження файлів або документів
  • Перегляд відео
  • Перехід на інші сторінки або зовнішні сайти

Варто розуміти, що ви самі вирішуєте - яка цільова дія для вас є ключовою. Для оптових продажів - це може бути заповнення брифу. А для роздрібної сфери це може бути повна онлайн-оплата товару або послуги.

Чому варто робити багато лендінгів?

Під кожен цільовий сегмент вам варто зробити окремий лендінг. Це дозволить підвищити конверсію лендінга від 30%.

Цільовий сегмент - це сегменти ваших потенційних клієнтів, виділених за певними ознаками. Наприклад, це може бути географічна ознака (відвідувачі з одного міста) або джерело переходу (клієнти з Facebook).

Чим тонше ви "наріжете" сегменти - тим більш персоналізоване повідомлення ви можете вказати на лендінг сторінці.

Відмінності лендінг пейдж та сайтом

Довжина лендінга

Зазвичай лендінг- це дуже довга сторінка з великою кількістю блоків з відео, фотографіями, інфографікою, перевагами, відгуками. Тобто вся необхідна інформація розміщена на одній сторінці.

На сайті інформація зазвичай розбита по сторінках, по яких потрібно переходити. І кожен такий перехід може знижувати конверсію всього сайту, так як відвідувач може заблукати на сайті так і не дійшовши до кнопки "купити" або "замовити".

Наявність цільової дії

Лендінг пейдж завжди має цільову дію - це можуть бути форми для збору контактних даних, кнопки для онлайн-оплати або інші варіанти цільових дії.

На сайті також можуть бути розміщені форми, але вони не є ключовим елементом. Тому конверсія даних форм значно нижча, ніж на landing page.

Відсутність навігації

На звичайному сайті є верхнє і бічне меню. Це необхідно, щоб швидко і зручно переміщатися по сторінках і розділах сайту.

У landing page відсутня навігація для переходу на інші сторінки. Одна сторінка необхідна для того, щоб утримувати увагу відвідувача на сторінці і одному конкретному продукті, а не розпорошувати його увагу на інші пропозиції компанії.

Заклик до дії

Заклик до дії на цільовій сторінці - конкретний екран з CTA (call to action), спрямований на вчинення цільового дії - замовлення, оплата заявки, реєстрація і т.д.

Як то кажуть - якщо не попросити людину щось зробити, вона не зробить необхідну нам дію. Тому заклик до дії формується через наказовий спосіб:

  • "Залиште заявку"
  • "Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію"
  • "Оформіть товар і отримаєте його через 3 години"

Замість висновку …

Ми розглянули, чим сайт відрізняється від лендінгу, але що з них краще? Справа в тому, що кожен з них призначений для вирішення свого завдання:

Сайт - для інформування потенційних клієнтів про ваші можливості, філософію, продукти та інше. Лендінг пейдж - для конверсії потенційних клієнтів у фактичних.

Що ж все-таки вибрати - сайт чи лендінг?

Якщо вам потрібен швидкий результат - вибирайте лендінг пейдж. Він дозволить максимально швидко отримати заявки або замовлення. Також ви можете його тестувати і підвищувати конверсію лендінгу.

Якщо вам необхідно сформувати довіру до вашої компанії або бренду, інформувати про нові товари і послуги - можна використати стандартний сайт.

Або багатосторінковий лендінг. Він об'єднує високе фокусування і можливість переходів між лендінгами. Однак, конверсія багатосторінкового лендінгу буде практично завжди нижчою, ніж класична посадкова сторінка без зайвих посилань і переходів.