Створення сайтів Львів067 607 57 84
МЕНЮ

Спливаючі вікна: як їх налаштовувати, коли показувати і коли приховувати

Інтернет-маркетологи впевнені, що відвідувачі сайтів ненавидять поп-апи, тому категорично виключають цей інструмент лідогенерації зі своєї практики. Дані про те, що спливаючі вікна збільшують конверсію в середньому на 30%, виглядають статистикою із Задзеркалля. Але це реальність. І якщо ви ненавидите pop-up, то ви просто не вмієте їх налаштовувати. Ми розповімо, коли має з'являтися вікно «захоплення», що в ньому писати і як воно має виглядати, щоб ви стали королем поп-апів і ковзаючою місячною ходою обійшли конкурентів.

Відразу попередимо: зі статистикою спливаючих вікон все не так просто. Так, ви збільшите конверсію, але в той же час збільшиться показник відмов і знизиться тривалість перебування на сайту. Тому, спершу визначитеся, яке співвідношення цих метрик є для вас не критичним. Один британський блогер протягом 50 днів вивчав вплив спливаючих вікон на конверсію підписки на свою розсилку. І отримав наступні результати:

  • Збільшення конверсії - плюс 44,7%
  • Показник відмов - плюс 9,02%
  • Тривалість перебування на сайті - мінус 9,29%

При цьому він зауважив, що наявність поп-апа не вплинуло на поведінку постійних читачів його блогу.

Для себе блогер вирішив, що буде продовжувати користуватися поп-апом.

Вікно приймання

Наявність в інтернеті генераторів поп-апів сильно спрощує роботу - самим вже не треба писати скрипти. Але можна зробити ще простіше. Залежно від виду збираних контактів (email або телефон) використовувати скрипти вікон тих платформ, куди контакти потрапляють для подальшої роботи.

Наприклад, платформа SmartResponder пропонує свої поп-апи, після заповнення яких переданий email потрапляє в певну базу в акаунті компанії. Встановлення поп-апа гранично проста: вибираєте тип спливаючого вікна, налаштовуєте вигляд, копіюєте код і вставляєте на свій сайт. Аналогічна схема у callback сервісів, які збирають телефони.

Три правила відмінного поп-апа.

Поп-апи переривають нашу взаємодію з сайтом: з'являються невчасно, пропонують не те, що нам треба, якісь з них взагалі неможливо закрити. Що ж, сформульована проблема - вже половина її вирішення. Очевидно, що ефективний поп-ап повинен відповідати трьом вимогам:

  • бути своєчасним,
  • релевантним за змістом,
  • його можна закрити.

Здавалося б, все зрозуміло з умовою «закрити»: розмістіть добре помітний хрестик в правому верхньому куті. Тільки так, і ніяких фраз, на зразок «Ні, дякую». Це знижує конверсію. А пропозиції на кшталт «Введіть email, і ми надішлемо вам нову книгу з маркетингу» - «Ні, дякую, я і так розумний» принижують аудиторію і викликають неприязнь до компанії.

На інших двох умовах (своєчасність і релевантність повідомлення) ми зупинимося трохи докладніше і розглянемо поп-апи з практики callback-сервісів - вони не вимагають, як у випадку зі збором емейлів ведення емейл-маркетингової діяльності, теж збирають ліди (в даними випадку телефони) і пропонують всі можливі сценарії появи.

Коли відкрити вікно

Найголовніше у спливаючому вікні - момент його появи. Розглянемо кілька сценаріїв виходу поп-апа на «сцену».

Ловити клієнта на вході

Платформи пропонують встановити час, коли поп-ап повинен з'явитися після заходу клієнта на сайт. При терміні менше хвилини даний сценарій з усіх можливих вважається найбільш невдалим, тому що клієнти ще не розібралися, куди вони потрапили і що можуть від вас отримати. Випадок одного надмірно послужливого ​​callback-сервісу, поп-ап якого з'являється в перші секунди, став хрестоматійним прикладом того, як не треба збирати ліди. Замучена цим поп-апом інтернет-спільнота створила мем з додатковою жовтою кнопкою. Тому що натискання на «Так» або «Ні» викликало низку інших поп-апів, уточнюючих цей вибір.

Ловити тих, хто шукає

Скролінг сторінки на 50-70% - один з найбільш оптимальних тригерів для появи поп-апа. Прокрутка вже говорить про те, що ваш сайт вивчають. Переходи з однієї сторінки на іншу ще більше підвищують впевненість в тому, що ваш сайт зацікавив. І тут важливо не затягнути момент появи поп-апа. В принципі, перехід на другу сторінку - це вже привід вступити в діалог з клієнтом.

Чим більш релевантні повідомлення на поп-апі, тим більше шансів отримати від клієнта номер. Ідеально, коли зміст відповідає розділу, на якому знаходиться клієнт.

Ловити клієнта на виході

Exit-intent - відмінний сценарій, але так рідко використовуваний українськими компаніями. І дарма! Завдяки йому маркетологи ресурсу WP-Beginner збільшили показник конвертації відвідувачів в ліди на 600%. Система платформи зворотного дзвінка здатна відстежувати рух курсора. І коли клієнт збирається закрити вкладку зі сторінкою, з'являється повідомлення. Щоб не чіпляти клієнта, який зайшов випадково і тут же тікає, платформа дозволяє встановити час, по витікання якого цей сценарій може включитися. Наприклад, Google Analytics показує, що середній час перебування на вашому сайті 4 хвилини. Заведіть таймінг на 3 хвилини (180 сек) в сценарії «Ловити клієнта на виході», і під його дію потрапляють тільки ті, хто йде після 3 хвилин перебування.

Як і в попередньому варіанті, до змісту поп-апа треба підійти відповідально. Акції, тріал-версії, тест-драйви, безкоштовна доставка - це хороші аргументи, які здатні зупинити клієнтів на порозі.

Ловити тих, хто повернувся

Повернення клієнта - найвірніший знак того, що вами зацікавилися. Якщо до цього ви стримували свої поп-апи, то тепер саме час їх розгорнути і продемонструвати клієнту свою зацікавленість. Знову ж таки, не варто це робити в першу хвилину. Але на другій вже можна вступити в діалог і показати, що ви помітили повернення. Бонуси і знижки в даному випадку можна опустити, тому що клієнта вже щось зачепило, раз він повернувся. Залишається запропонувати оперативний спосіб зв'язку, адже у нього напевно з'явилися питання.

Місце для поп-апа

Традиційно поп-ап з'являвся в центрі сторінки. Але сервіси зворотніх дзвінків пропонують безліч інших варіантів:

Вибір розташування залежить від структури сайту, але найпоширенішими є «По центру» і «Справа». Центральні захоплюють увагу краще, особливо якщо включити опцію «оверлей» (затемнення навколо поп-апа), тому їх доцільніше використовувати в критичні моменти, наприклад, коли клієнт готовий покинути сайт. Популярність розташування праворуч пояснюється тим, що користувачі в основному правші, і курсор мишки найчастіше знаходиться з правого боку екрану.

Якщо вікна з різними сценаріями появи пропонують різні бонуси, маркетологам варто сповістити продавців про зміст поп-апів, щоб тема звернення клієнта не стала для продавців сюрпризом. Однак і сам продавець може дізнатися, який сценарій захопив клієнта: в особистому кабінеті можна отримати інформацію про це.

Чи потрібен розкішний поп-ап

Pop-up вікно повинно бути чітким і лаконічним. Одного погляду повинно бути достатньо, щоб зрозуміти суть пропозиції. Про кольорову гаму поп-апів багато суперечок. Одні вважають, що вспливаюче вікно має відрізнятися за кольором від фону. Інші кажуть, що через це можуть виникнути проблеми з юзабіліті. Сервіси зворотного дзвінка дозволяють вирішити цю проблему досить просто: вони пропонують універсальний чорний фон з білими буквами. Що ще треба для залучення уваги? Прозорість фону можна регулювати.

Зрозуміле бажання компаній не набридати відвідувачам цією формою збору лідів, тому деякі роблять фон практично прозорим, від чого звернення стає непомітним. І тоді сенс використання поп-апів пропадає. Все ж краще продумати сценарій його появи і привабливий текст, ніж створити якийсь незрозумілий графічний елемент.

Незважаючи на те, що запропоновані рекомендації засновані на аналізі досвіду наших клієнтів, ваш випадок може бути унікальним. Тестуйте, вимірюйте ефективність. Тим більше, що всі запропоновані інструменти дозволяють дуже швидко міняти тактику роботи з клієнтами.