Створення сайтів Львів067 607 57 84
МЕНЮ

Створюємо правильний SEO URL

У цій статті ми розповімо як максимально правильно оптимізувати URL під пошукові системи. Використовуючи наші поради ви зможете зробити URL сторінок корисними і правильними для SEO просування.

Намагайтеся використовувати тільки один домен або піддомен.

Проводячи практичні дослідження по переміщенню контенту з домену на піддомен і в зворотний бік було виявлено що при переміщення контенту на основний домен позиції стрімко зростали. Але якщо, переміщення контенту робили в зворотному порядку, то позиції значно погіршувалися відразу, а зростання було дуже повільним, навіть за умови повної і правильної зовнішньої і внутрішньої оптимізації.

Якщо подумати логічно, подібна ситуація виникає через те що пошукові системи набагато лояльніше ставляться до основного домену ніж до великої кількості піддоменів на одному домені.

З іншого боку на одному домені буде легше накопичити “вагу” і зробити зовнішню оптимізацію.

Не вживайте однакові ключові слова в одному URL.

Деякі ядра сайтів в структурі сайту використовують повторювані значення в URL, іноді це роблять веб-майстри сподіваючись на те що повторення ключових слів в URL допоможе краще ранжуватися сторінкам. Насправді все зовсім навпаки - пошукові системи і користувачі можуть вважати такі URL спамом. Приклад:

Повторення ключових слів в URL

Не варто додавати занадто багато ключових слів в URL щоб не отримати санкції пошукових систем.

Кращий розділювач слів в URL це дефіс.

Якщо прочитати документацію Google для веб-майстрів, можна дізнатися що найзручніший роздільник слів в URL це звичайний дефіс. Звичайно пошукові системи легко розуміють і інші роздільники, навіть пробіл, тільки в URL він буде виглядати як «%20». Погодьтеся такий формат буде не дуже легким для читання і дружелюбним по відношенню до користувачів.

Використовуйте тільки нижній регістр в URL.

Хостинг сайту може бути організований на серверах наприклад, Microsoft або UNIX/Linux. Ці хостинги будуть по різному сприймати регістр букв в URL. Хостинг на базі Microsoft з легкістю відрізнить URL site.ua/OnePage і site.ua/onepage, а якщо ваш хостинг буде на базі Linux/UNIX, то сторінка site.ua/OnePage може бути не знайдена через дві букви верхнього регістру. Приклад:

URL з різним регістром літер

Якщо ви вже наламали дров з регістром, ви можете налаштувати серверний 301 редірект з неправильних URL на URL з нижнім регістром.

Відмовтеся від використання хешів, # в URL.

На довгих сторінках багато хто використовує якорі # щоб швидко переміститься на конкретну частину сторінки. Якщо посилання містить хеш, то воно визначається як окреме посилання на окремий контент. Але насправді це не так, ми просто швидко потрапляємо на потрібну частину сторінки. Після відмови від хешів на таких великих сайтах як Twitter і Amazon, в рази покращили свою продуктивність отримавши ще більшу лояльність пошукових систем. Якщо у вас є можливість відмовитися повністю від хешів в URL, зробіть це.

Обмежте довжину URL, зменшіть рівні вкладеності.

Наприклад візьмемо такий URL:

spirtnoe.ua/index/ireland/whiskeys/midleton/25-year/750ml

і скоротіть його до такого:

spirtnoe.ua/whiskeys/midleton-25-year-750ml

Ми змінили рівень вкладеності, зробили URL легким для читання користувачами. Це позитивно позначиться на індексації сайту, а також на покращені поведінкових факторів.

В результаті, чим коротший URL, тим краще. НЕ доходьте до крайності, якщо URL коротший за 50-60 символів, це нормально. Але якщо він довший за 100, то краще його скоротити.

Google нормально обробляє довгі URL. Справа більше в юзабіліті. Короткі URL легше розуміти, копіювати, вставляти, ними легше поділитися. Це може здаватися маленьким покращенням, але кожен твіт, лайк, email і посилання мають значення.

Не робіть циклічних і довгих редіректів.

Якщо кількість редіректів з однієї сторінки на іншу більше двох, то це негативно позначиться на ранжируванні сторінок. Чим більше пошуковому роботу або користувачеві потрібно зробити стрибків по URL, тим менший інтерес буде до контенту сторінки. В такому випадку пошукові боти можуть не проіндексувати кінцеву сторінку, а користувач в очікуванні контенту може закрити сайт.

Є варіант коли редірект виходить циклічним або замкнутим. Це призводить до того що боти і люди потрапляють на URL які редіректять один на одного. Як наслідок ні користувач ні пошукові боти не можуть знайти потрібну сторінку. Намагайтеся не допустити подібних редіректів на вашому сайті.

Видаляйте з URL символи і знаки пунктуації.

Всі ці символи і знаки зовсім не потрібні в нормальному URL. Такі знаки і символи заважають розуміти URL правильно, деякі пошукові боти не можуть працювати нормально якщо в URL містяться подібні знаки.

Забирайте стоп слова з URL.

Хорошим методом скорочення довжини URL є виключення стоп слів з URL. Пошукові системи не враховують стоп слова в URL. Це зробить ваш URL більш релевантним для пошукових систем.

Робіть URL сторінок схожими на заголовки.

Ми впевнені що ви вже знаєте що заголовок сторінки є одним з найбільш важливих елементів ранжування сторінки. Якщо ваш заголовок буде відповідати або схожим на URL сторінки то це додасть ще кілька балів до ранжування сторінки. Приклад:

Правильний URL зі заголовку

Використовуйте зрозумілі для людини URL (ЧПУ).

Дружні URL (ЧПУ) - це інтерпретація адрес сторінок в зручному вигляді для людини. Наприклад, зараз адреса сторінки виглядає наступним чином http://site.com/index.php?q=1. Приклад:

Незрозумілий людині URL

Даний формат зручний для роботів і розробників, але не для звичайних відвідувачів. Привівши адресу до виду http://site.com/directory/simple.html можна зрозуміти вміст сторінки не заходячи на неї. Крім того, використання траслітерації ключових слів в адресі сторінки є ще одним позитивним елементом для ранжування сторінки в пошуковій видачі.

Структура URL повинна формуватися наступним чином:

 • Головна сторінка
 • Головна + [розділ]
 • Головна + [розділ] + [підрозділ]
 • Головна + [розділ] + [підрозділ] + [сторінка]

Під час налаштування ЧПУ слід дотримуватися кількох простих правил:

 • Для формування URL необхідно використовувати транслітеровані ключові слова які в точності відповідні вмісту сторінки;
 • Синтаксис формування адрес сторінок повинен бути єдиним для всього сайту;
 • В адресах сторінок слід використовувати тільки малі латинські символи, не кирилицю;
 • При формуванні URL для україномовних сайтів слід використовувати транслітерацію.
 • Як роздільник слів в URL слід використовувати знак мінус «-».
 • Позбавтеся від дублів сторінок з різними URL.

Багато CMS генерують безліч сторінок з одним і тим же контентом але різними URL. Наприклад:

 • site.ru
 • site.ru/index.php
 • site.ru/index.html
 • site.ru/index.xhtml
 • site.ru/index.htm
 • site.ru/page-1
 • site.ru/page-1/

Всі ці URL, це одна і та ж головна сторінка сайту. Пошукові системи можуть вважають такі сторінки дублікатами. Це може викликати накладення фільтрів на сайт. Такі сторінки можна закрити від індексації, перенаправити на головну, налаштувати rel = canonical. Уникайте дублювання однієї сторінки під різними URL.

Використовуйте ключові слова в URL.

Як ми вже писали вище головне з цим не переборщити. Ключові слова в URL відіграють важливу роль при ранжуванні сторінки, найголовніше не робіть спамних URL.