Створення сайтів Львів067 607 57 84
МЕНЮ

Тестування продуктивності та навантаження системи з JMeter.

З кожним роком все більше уваги починають приділяти такому різновиду тестування, як тестування продуктивності і тестування навантаження системи. Насправді, це відбувається не без підстав. Оскільки саме тестування продуктивності і тестування навантаження, проведені на якнайраніших стадіях розробки та життєвого циклу програмного забезпечення, дозволяють дотриматись поставлених вимог, пов'язаних з продуктивністю, а отже - створити якісний продукт. Тож нікому не буде секретом той факт, що помилки продуктивності після запуску продукту, можуть призвести до дуже дорогих доробок.

В нашій статті ми зосередимось на описі важливих характеристик найпопулярнішого інструменту для тестування продуктивності та навантаження - JMeter.

Що ж таке JMeter?

JMeter є частиною проекту Apache Open Source. Це - десктопний додаток Java із відкритим кодом, призначений для того, щоб проводити тестування навантаження та вимірювати продуктивність системи. Оскільки JMeter написаний на Java, ви можете використовувати його на будь-якій операційній системі, що підтримує Java 6 та вище. Він дозволяє імітувати навантаження різного ступеня складності, дозволяє емулювати підключення користувачів до веб-додатка, кешування на стороні клієнта, дозволяє обробку сесій з перезаписом URL-адреси, надає кілька способів отримання даних про продуктивність та багато іншого.

Із самого початку додаток JMeter було створено для тестування продуктивності веб-сервера, проте з плином часу Jmeter поступово розвивався. Тепер користувачі отримали удосконалений інтерфейс, додаткові корисні та зручні функції, які перетворили Jmeter в ефективний інструмент для тестування. Тепер додаток можна налаштовувати так, щоб он симулював потрібну кількість користувачів (або потоків), які заходитимуть на визначений веб-сервер або додаток. Створюючи симульоване навантаження на ваш продукт, Jmeter вимірює його продуктивність. Ви можете задавати повторення з циклами, щоб отримати результат найбільш наближений до реальної роботи користувачів з вашим додатком.

Проводячи тестування, спеціалісти визначають критичне для застосунку або системи навантаження, а також аналізують поведінку системи під високим, проте не критичним навантаженням. Переглядати результати тестування можна в графічному та статистичному вигляді.

Які ж плюси перевірки продуктивності та навантаження системи з JMeter?

  1. Підтримка будь-якою операційною системою, оскільки JMeter є десктопним додаток, який можна запускати на різних платформах.
  2. Відсутність інсталяції як такої. Додаток запускається за допомогою файлу з розширенням .bat.
  3. Даний інструмент є абсолютно безкоштовним.
  4. Розробники можуть використовувати код, щоб вносити ті чи інші зміни.
  5. За допомогою Jmeter можна тестувати статичні (JavaScript, HTML) та динамічні (AJAX, Servlets, JSP) ресурси.
  6. Визначення максимальної кількісті одночасних користувачів, яку ваш веб-сайт може підтримувати.
  7. Всі базові протоколи, такі як LDAP, SOAP, FTP, HTTP підтримуються JMeter.
  8. Наявне широке різноманіття варіантів графічного аналізу звітів про продуктивність. Результати тестування можуть бути представлені у формі чатів, таблиць, системного журналу чи дерева файлів.
  9. Дуже простий та інтуїтивно зрозумілий інтерфейс.

Старий добрий JMeter вже близько 20 років є найбільш часто використовуваним серед інших додатків для тестування навантаження. Зручний GUI, незалежність від платформи, підтримка багатопотоковості, можливість розширення функцій додатку, прекрасні можливості для створення звітів, підтримка багатьох протоколів для запитів робить JMeter необхідним інструментом для тестування продуктивності і тестування навантаження системи.