Створення сайтів Львів067 607 57 84
МЕНЮ

Тренди веб-дизайну 2021

2021 рік обіцяє стати проривним у сфері веб-дизайну і готовий запропонувати нам по-справжньому захоплюючий досвід. Додайте до всього цього прогрес екранних технологій, і не помилитеся, якщо в своїх майбутніх проектах ви не побоїтеся використовувати яскраві кольори і такі їх поєднання, які раніше уникали.

Два основних напрямки

Можна помітити, що деякі з трендів недавнього минулого, такі як, наприклад, градієнти, знову стають актуальними (хоча цього разу ці самі градієнти набули вигляду динамічних градієнтів). Це означає, що якщо плоский дизайн злегка послабить свою хватку, разом з важко помітними контурними кнопками (ghost buttons), які вже всім набридли. Динамічні градієнти, в свою чергу, можуть заполонити собою весь веб-простір - принаймні, на деякий час.

Але знову ж таки, завдяки таким піонерам індустрії, як Google і Apple, що підтримують flat-дизайн, в цьому році в концепцію мінімалізму, нарешті, може проникнути глибина і колір. За останні пару місяців стало очевидно, що плоский дизайн може поповнитися сплесками глибших і заряджених енергією відтінків.

У будь-якому випадку, в 2021 році переважна більшість дизайнерів і розробників будуть зосереджувати свою увагу на двох групах трендів веб-дизайну:

1. Тренди дизайну в сфері eCommerce

Оскільки онлайн-шопінг вже став нормою для мільйонів споживачів, від інтернет-магазинів потрібно, перш за все, те, що потрібно відвідувачу з точки зору користувацького досвіду / інтерфейсу (UX / UI) і візуальної привабливості. Здебільшого, основні тенденції eCommerce-дизайну в найближчому майбутньому так чи інакше стосуватимуться зручності користування сайтом, простоти і швидкості його роботи. Іншими словами, чим простіше буде людині замовити і отримати в руки той продукт, який йому потрібен, тим краще.

2. Тренди адаптивного дизайну

Ми живемо в епоху, коли людям набагато комфортніше виходити в інтернет за допомогою своїх гаджетів, в силу чого прогнозоване багатьма експертами зростання обсягів мобільного трафіку вже трапилося, і в багатьох ключових регіонах планети він уже перевищив обсяг традиційного десктопного трафіку.

У всьому світі на мобільний сектор припадає близько 52% всього веб-трафіку. У 2019 році більше 60% усіх користувачів мобільних телефонів здійснювали вихід в інтернет, головним чином, через свій мобільний пристрій. Отже, більш влучного часу, щоб зосередити свою увагу на головних адаптивних тенденціях дизайну, напевно, і не буде.

На даний момент кілька ключових тенденцій веб-дизайну вже стають популярними серед розробників по всьому світу. Деякі з них є продовженням існуючих трендів, інші - знаменують собою появу принципово нових функціональних можливостей.

Але що всіх нас чекає в найближчі пару років?

1. Яскраві кольори + простота

Оскільки все більше брендів прагнуть бути помітнішими на тлі безлічі конкурентів, тренд на використання яскравих і сміливих кольорів в дизайні веб-сайтів збережеться.

Яскраві і насичені кольори не тільки занурюють в себе, а й привертають увагу, і багато онлайн-брендів цим активно користуються.

Але справа не тільки в кольорі. Коли дизайнер діє всупереч тому, що роблять інші (а більшість фахівців вважають за краще залишатися в тіні більш «безпечних» відтінків), то цим демонструє далекоглядність, сміливість і навіть ексцентричність ідентичності бренду. І якщо ваша цільова аудиторія вітає всі ці якості, то такий дизайн не тільки приверне її увагу, але і доб'ється більш лояльного і довірливого ставлення.

Варто відзначити, що особливо вигідно такі дизайни виглядають на пристроях, чиї екрани використовують технологію In-Plane Switching (IPS), в силу чого яскраві кольори і сміливі рішення виглядають ще більш видовищно і ефектно.

Нижче - вдалий приклад дизайну за авторством Egwineco.com; зверніть увагу на те, як за допомогою яскравих кольорів дизайнери роблять оформлення кожної банки максимально цікавим і привабливим.

Вечірка на даху + смажена курочка

Відірвати погляд від цих банок дійсно складно. Дизайн сайту простий, але в той же час здатний здивувати відвідувача і заінтригувати настільки, що йому цю хвилину хочеться простягнути руку до екрану і стягнути одну баночку собі на пробу. Пропозиція стати гостем запальних вечірок на даху і скуштувати смажену курочку тільки додає цінності основній пропозиції.

Вечір біля вогнища + сир на грилі

Сам дизайн при цьому залишається максимально простим. Подібна простота сама по собі є одним з популярних трендів в середовищі eCommerce останніх років.

Треба відзначити, що поява подібних дизайнів є відображенням прогресу споживчих технологій. У більшості користувачів на руках ультра-потужні і високотехнологічні пристрої, які здатні відображати настільки привабливі зображення і навіть посилювати ефект від їх демонстрації. Сміливі і красиві візуальні образи в дизайні - це норма, дотримання якої очікує кожен споживач від будь-якого сучасного сайту.

2. Анімація, інтегровані gif та динамічні ілюстрації

У 2017 році досить модним було розміщувати на сторінках сайтів відео. Але повільне завантаження таких сторінок змусила багатьох досить швидко передати цей тренд забуттю, адже чим довше завантажується сайт, тим більше користувачів (потенційних покупців) ви втрачаєте.

Очевидно, що людей дратують власне не ролики: різного роду динамічні зображення користуються популярністю у користувачів різного віку - а саме довге завантаження сторінок. Що ж слід зробити в даній ситуації?

Використовувати анімації, звичайно ж.

Є кілька способів, де і як ви можете задіяти цей формат:

  • в переході між сторінками і паралакс-скролінгом;
  • з ефектами наведення курсору миші;
  • на мобільних екранах.

На відміну від відео високої якості анімації не приведуть до довгого завантаженню сторінок (незважаючи на наявність ряду можливих варіантів використання). Мало того, що анімації додають вашому бренду неабияку частку харизми (за умови, що вони якісно відтворюються), так ще й допомагають висловити його цінності і розповісти про нього історію - в свіжому і цікавому форматі.

У наступному році особлива увага буде приділена мобільній анімації.

Орієнтація на мобільні екрани (так званий mobile first) вже деякий час є трендом веб-дизайну, і це домінування мобільних пристроїв (їх перевага над десктопом) буде тільки посилюватися, мотивуючи дизайнерів якомога щільніше займатися розробками мобільних анімацій і їх всебічним розвитком.

Ілюстрації, в свою чергу, можуть істотно полегшити задачу по демонстрації потенційним клієнтам того, як користуватися продуктом - або допомогти з оглядом функцій сервісу.

Інтернет-магазини також здатні отримати користь від кастомних ілюстрацій, забезпечивши з їх допомогою більш зручне переміщення по сторінках продукту, демонструючи всім онлайн-покупцям те, як продукт працює, як налаштувати фільтри і кошики покупок, і, нарешті, зводячи їх до сторінки оформлення замовлення.

«Серйозні» бренди можуть задіяти для користувача анімацію і ілюстрації, щоб надати своїй воронці продажів або шляху покупця атмосферу невимушеності. Або просто утримати увагу людей під час завантаження сторінки.

Завдяки прогресу веб-технологій, штучного інтелекту і просунутим механізмам обробки великих даних, анімація і 3D-ефекти зможуть забезпечити більш м'яку візуалізацію даних.

Але анімації слід використовувати з одним застереженням, а саме - не забувати про мобільних користувачів. Залежно від розміру і характеру використовуваного пристрою, може виявитися важким або навіть неможливим перенести десктопний досвід на мобільну платформу.

Тим не менш, є багато способів використовувати анімацію для встановлення і зміцнення стосунків з клієнтами.

3. Асиметричні макети

Просто задумайтесь.

Для розробки більшості сайтів використовуються сітка, межі якої окреслюються внутрішніми і зовнішніми відступами, що робить будь-яку сторінку максимально комфортною для сприйняття. Не те щоб добре організовані сторінки - це гріх, але в 2021 році саме асиметричні структури дозволять багатьом брендам висловити свою індивідуальність і навіть брутальність в повній мірі, створюючи химерні та екстравагантні роботи.

Наприклад, персональні сайти вже звели цю ідею в ранг культової. Сайти на ламаних сітках особливо привабливі через їхню унікальність та демонстративну самовпевненість.

Але забувати про обережність все ж не варто.

Бренди, які можуть похвалитися великими обсягами живого контенту на сайті, можуть сприйняти асиметричні структури як фактор, який буде тільки ускладнювати веб-досвід читачів. Таким компаніям було б непогано переглянути цю ідею і переключитися на більш відповідний, але представницький дизайн - якщо вони хочуть, щоб користувачі залишилися задоволені.

Як приклад можна звернутися до сайту Dadadata. На ньому використано поєднання асиметричною структури і динамічного фону, який рухається при переміщенні курсора миші:

Наскільки це сміливе рішення (і як швидко, в хорошому сенсі, все на сайті утворює безлад?).

Звичайно, нерідко з'являються і такі приклади дизайну, коли розробники явно переборщили з тим чи іншим трендом. Секрет приголомшливих дизайнів полягає в тому, що робота з асиметрією повинна бути, як це не іронічно звучить, добре прорахована. Щоб створити відчуття балансу в асиметричному дизайні, важливо переконатися, що жодна частина сторінки не є більш «важкою», ніж все інше. Використання великих зображень вітається, але за умови, що вони ідеально збалансовані з текстом, простором і іншими елементами.

Незалежно від того, наскільки складним або химерним може виявитися дизайн, людина завжди буде в першу чергу приділяти увагу більш великим об'єктам на сторінці та вже потім розглядати деталі.

4. Гучна типографіка

Типографіка як мистецтво оформлення тексту не стане в 2021 році чимось принципово новим. Тим часом потрібно відзначити, що сьогодні найбільшу перевагу віддають шрифтам без зарубок (san-serif), тому якщо ви хочете виділитися на тлі конкурентів, в майбутньому році варто змінити традиційні шрифти на щось більш сміливе і зухвале, те, що важко буде не помітити.

Часом текст виявляється набагато переконливішим, ніж сама епатажна фотографія, і, як правило, цього вдається досягти за рахунок використання великих, жирних і нестандартних шрифтів. Завдяки більшій кількості інструментів і пристроїв, що підтримують призначені для користувача шрифти, 2021 рік - це дуже вдалий час, щоб сміливо заявити про себе цікавим вибором шрифту.

Варто відзначити, що набирають популярність так само і варіативні шрифти.

Варіативний шрифт - це, по суті, один динамічний шрифт, який веде себе як безліч накреслень. Головне, щоб все інтерполювалося. Осей інтерполяції при цьому може бути як завгодно багато: від ширини символів до насиченості. Так що найбільш відчайдушні дизайнери шрифтів можуть насолодитися великою різноманітністю доступних їм варіантів.

Погляньте на приклад варіативного шрифту від блогу Typekit:

І, звичайно ж, типографіка має більше значення для будь-якого інтернет-бізнесу, який прагне повернути собі на користь можливості пошукової оптимізації, використовуючи цільові, добре продумані ключові слова.

У гонитві за оригінальністю і своєрідністю не варто забувати про такі основні характеристики тексту, як його читабельність і простота сприйняття. Звичайно, шрифти повинні бути цікавими і незвичайними, але якщо через ваші творчі амбіції контент стане менш розбірливим, вважайте, що ви тільки нашкодили.

Також дуже важливо зберегти баланс між «гучною» типографікою і мобільного чутливістю. Проблема в тому, що типографіку, яка вдало виглядає на десктопних екранах, як правило, важко вписати в крихітний екран мобільних пристроїв. А нехтувати мобільними відвідувачами в 2021 році все ж не варто. Як уже було зазначено вище, їх просто більше.

5. CSS Grids

Цей тренд веб-дизайну призначений для вирішення проблем з адаптивним дизайном.

Останнім часом багатьом інтернет-брендам доводилося створювати окремі версії сайту для мобільних пристроїв і для настільних комп'ютерів. І дизайнери повинні були так налаштовувати ці ресурси, щоб ті могли самостійно визначати, з якого пристрою заходить на сайт відвідувач, і перенаправляти цю людину на потрібну йому версію екрану.

І хоча з 2017 року всім відомо, що в інтернет люди частіше виходять зі своїх смартфонів і планшетів, ніж з ноутбуків і ПК, нехтувати тим, що здатний запропонувати розумний CSS grid все ж не варто, адже це, безперечно, прекрасний варіант, який дозволить на базі одного сайту створювати безліч його версій, що відповідають розміру екрану користувача (замість того, щоб робити тільки мобільний або тільки десктопний сайт). З точки зору кінцевого користувача це, безумовно, одна з найбільш важливих тенденцій адаптивного дизайну останніх років.

Як уже згадувалося раніше, обсяги мобільного веб-трафіку вже перевершили традиційний настільний трафік на більшості ключових світових ринків. Достатньо того факту, що сам Google продовжує демонструвати сильну прихильність до мобільних веб-сайтів.

CSS grid як одне з останніх досягнень в адаптивному веб-дизайні гарантує, що кожному відвідувачу, незалежно від того, якого розміру, типу і характеру пристрій він використовує для доступу до сайту, буде запропонований високоякісний веб-досвід. Система компонування дозволяє власнику ресурсу організовувати вміст в рядки і стовпці, що відповідають розміру екрана користувача.

6. Масштабована векторна графіка.

Люди люблять мультимедіа, а сайти, на яких розміщується привабливий мультимедійний контент, оцінюються вище, ніж прості текстові веб-сторінки, особливо, якщо справа стосується залучення і утримання відвідувачів.

Однак раніше за таке багате наповнення доводилося розплачуватися більш довгим завантаженням сторінок, і все через поширених тоді «важких» форматів файлів, на зразок GIF, PNG, а також відео-форматів. Всі вони з самого початку не підходили під мобільні екрани.

Нещодавно стало відомо, що для ранжування веб-сайтів Google використовує результати мобільної індексації.

Це означає, що для всіх власників веб-сайтів прийшов час як слід зайнятися орієнтованими на мобільні пристрої дизайнами, зробити мобільну пріоритезацію центром процесу розробки дизайну, не жертвуючи при цьому багатством візуального контенту, здатного зачарувати відвідувачів.

І тут саме час згадати про такий формат, як SVG.

Це векторні зображення, які здатні масштабуватися під різні екрани, зберігаючи при цьому оригінальну якість. У SVG немає пікселів, що і визначає здатність цього формату до зміни розміру зображення без зміни його чіткості.

За допомогою SVG-зображень можливо забезпечити постійну якість призначеного для користувача інтерфейсу для всіх мобільних відвідувачів, а це значить, що використання цього формату - це ще один критично важливий тренд адаптивного дизайну, який збереже свою актуальність ще довгі роки.

Тепер вас не буде гризти совість через те, що комусь ви надали повноцінний веб-досвід, а хтось залишився обділеним. SVG-формат не дасть в образу власників смартфонів і планшетів, а це важливо в інтернет-співтоваристві, орієнтованому на мобільні технології.

7. Намальовані від руки зображення

По мірі того, як все більше число веб-майстрів починає сприймати сайти як щось більше, ніж просто адресу в інтернеті, мальовані елементи, які роблять ці самі сайти унікальними і незвичайними, будуть зустрічатися все частіше.

Треба сказати, що затребуваним такий стиль зображень зробили два інших не менш помітних тренди, мова про які вже йшла вище - гучна типографіка і кастомні ілюстрації.

Але дивлячись на ці картинки, не можна не задатися питанням: з огляду на складність і технологічну начинку більшості інших тенденцій веб-дизайну, згаданих у цій статті, в чому полягає привабливість таких далеко не найдосконаліших малюнків? Чому б не робити акцент виключно на фотографіях високої здатності, які, як правило, і асоціюються у більшості користувачів з класним і крутим дизайном?

Все просто - намальовані від руки картинки володіють людською чарівністю і теплотою.

Ви можете використовувати такі малюнки, щоб освітлювати, залучати і чарувати, виділяючи індивідуальність і чарівність.

Зрозуміло, ви завжди можете використовувати в своєму дизайні 4K-зображення і мотивуючі фото, але, тим не менш, важливо не випустити один ключовий факт: веб-дизайн 21-го століття часто виявляється занадто досконалим.

Все настільки бездоганно і дуже ідеально, щоб бути продуктом чогось іншого, крім бездушної машини. Навпаки, якщо ви внесете в мікс що-небудь недосконале, ви тут же зробите свій дизайн трохи більш людяним, душевним. Особливо, якщо сам малюнок буде трохи грубим - в більшості користувачів, які не володіють художнім талантом, він викличе ще більше симпатій.

Будь-хто сьогодні може зняти купу гарних фотографій, а потім розмістити їх на веб-сайті. Однак коли ви щось малюєте від руки і з гордістю демонструєте ці ілюстрації на своєму сайті, робите їх частиною свого іміджу, це багато що говорить про характер вашого бренду. Та й про вас самих.

Звичайно, ви можете найняти професійних художників, які намалюють те, що і як вам потрібно, але ніщо не здатне розповісти про ваш бізнес так, як це зроблять намальовані вашою командою ілюстрації.

8. Голосові інтерфейси

Увага швидкоплинна. І розумні веб-майстри знають, що тільки співпраця з прогресивними веб-дизайнерами допоможе їм повести за собою сучасну аудиторію.

Користувачі пристроїв, на борту яких розташовуються такі віртуальні смарт-помічники, як Siri, Google Now і Cortana, вже давно вважають за краще взаємодіяти з ними і шукати щось в інтернеті за допомогою голосу. А все тому, що говорити безпосередньо в пристрій набагато зручніше, ніж набирати запити вручну. І якщо веб-розробники адаптують свої інтерфейси під голосову взаємодію, то зможуть привернути увагу більш зайнятої аудиторії.

Екрани пристроїв зменшуються в розмірі, і на них залишається все менше вільного місця, а голосові моделі не дуже вибагливі в просторі і персоналізують доставку контента так, як не може жоден текст.

Можливо, все почалося дуже неспішно, але популярність голосового управління / введення, нарешті, досягла свого піку. Наступна статистика показує, як і чому голос є одним з найбільш важливих трендів веб-дизайну в 2021 році і не тільки:

  • очікується, що до 2022 року голосовий шопінг подолає позначку в 40 мільярдів доларів;
  • по всьому світу обсяги поставок смарт-колонок виросли майже на 200% в 3-му кварталі 2018 року;
  • очікується, що до 2022 року 55% всіх домогосподарств матимуть смарт-колонки;
  • 65% користувачів від 25 до 49 років говорять зі своїми голосовими пристроями принаймні один раз в день;
  • 61% користувачів від 25 до 64 років відзначають, що в майбутньому планують використовувати свої голосові пристрої частіше.

Однак великий бізнес не поспішає впроваджувати голосові інтерфейси. Але, судячи з даних досліджень, це лише питання часу. Не за горами ера, коли саме голос буде основним варіантом введення / управління для рядового користувача.

9. Штучний інтелект і передові технології машинного навчання

Гігант від світу соціальних мереж Facebook зустрів 2018 рік заявою про те, які тенденції розвитку соціальних медіа будуть актуальні в майбутньому році. Серед інших були названі доповнена реальність, штучний інтелект і машинне навчання.

Дизайнерам користувацького досвіду буде дивно дізнатися, що в майбутньому головна сторінка сайту перетвориться на такий собі анахронізм, і призначені для користувача інтерфейси будуть чудово обходитися і без неї. Її місце займуть більш таргетовані і персоналізовані посадочні сторінки.

Просунуте машинне навчання допоможе веб-майстрам, веб-розробникам і дизайнерам UX / UI отримувати інформацію про користувача, наприклад, на основі історії їхнього браузера і розташування.

У свою чергу, ця інформація допоможе власникам сайтів і дизайнерам розробити релевантні інтересам цих користувачів веб-сторінки, які будуть зустрічати людей пропозиціями тих продуктів або послуг, які відвідувачі могли б захотіти шукати, скажімо, на сайті інтернет-магазину.

Штучний інтелект - не новачок у сфері веб-дизайну і розробки. Будь-яка автоматизована система, яка забезпечує персоналізований досвід, заснований на вподобаннях та поведінці користувача, кваліфікується як ШІ.

Середній користувач мережі скоро почне чекати (і вимагати) набагато більш багатовимірної персоналізації свого онлайн-досвіду. Такий онлайн-досвід, при якому веб-сайти, які вони відвідують і з якими взаємодіють, дізнаються про те, чого вони хочуть, перш, ніж вони навіть самі усвідомлюють це.

10. Бруталізм в веб-дизайні

Перш ніж на сцену вискочили матеріальний і плоский дизайни, балом правили суворі сітки і блоки з гострими краями.

У минулому році великі компанії старанно доповнювали органічні дизайни своїх сайтів плавними вигнутими лініями і згладженими формами, часом творячи справжні витвори мистецтва. Завдання таких дизайнів - зробити розташовані за ними бренди більш людяними, вдихнути в них душу і, таким чином, привернути увагу цільової аудиторії і заслужити її довіру.

В якості гарного прикладу можна згадати округлі дизайни Google.

До кінця 2017 сформувалася нова когорта дизайнерів, яка прагнула переосмислити традиційну верстку веб-дизайну. У своїх роботах вони намагалися підкреслити зв'язок з дизайном старих-добрих статичних сайтів з чітко структурованим макетом. Мета цього полягала в тому, щоб за рахунок оригінальності та індивідуальності висловити приналежність бренду до цільової аудиторії.

Сайт дизайнера Atelier Florian Markl в стилі бруталізм

Сайти з такою “обгорткою" не вислизнуть від вашого погляду: поєднання кольорових блоків горизонтальною і вертикальною спрямованості, сусідство контрастних відтінків - зовнішній вигляд таких веб-ресурсів буде відрізнятися наявністю асиметричних візуальних ефектів, які діаметрально протилежні тому, що всі ми звикли бачити в більш консервативних дизайнах.

Одним словом, такі сайти, по-брутальному оригінальні.

Більш того, бруталізм завжди ставив понад усе функціональність ресурсу, і нерідко в жертву цієї функціональності приносилась естетична сторона дизайну. Тому одними з найбільш популярних трендів веб-дизайну на майбутній рік можна назвати простоту і доступність. Звичайно, бруталізм має великий потенціал, щоб створювати привабливі і не позбавлені краси сайти, але ви можете звернутися до цього стилю, якщо вам знадобитися створити простий і функціональний сайт, який переслідує виключно бізнес-цілі.

Висновок

У міру вдосконалення технологій і засобів споживання веб-контенту, все більше дизайнерів відрізняються створенням креативних і по-справжньому революційних робіт, чий вплив поширюється на багато років вперед.

Деякі інновації, як, наприклад, веб-анімації, вже є цілком усталеними тенденціями, тоді як інші, на зразок CSS grids, досягнуть свого піку популярності протягом наступної пари місяців. Проте, потрібно розуміти те, що в довгостроковій перспективі життєстійкість тієї чи іншої тенденції веб-дизайну буде як і раніше визначатися одним і тільки одним фактором: уподобаннями кінцевого користувача.

Теоретично цілком можливо, що смаки, уподобання та очікування вашої цільової аудиторії можуть радикально змінитися з плином часу. Але треба розуміти, що в цьому випадку багато практик веб-дизайну, які раніше вважалися чудовими і обов'язковими, такими бути перестануть. Якщо споживачі раптом почнуть проявляти негативну реакцію на асиметричні макети, наприклад, від них дуже швидко відмовляться і розробники.

Все це породжує необхідність технологічного картування майбутнього веб-дизайну, розробка сценаріїв його зміни щодо прогресу технологій. Просто подумайте: стрімкий прогрес у розвитку мобільних технологій змінив те, як сьогодні світ отримує доступ до веб-сайтів і як з ними взаємодіє. Голосові інтерфейси теж роблять свій вплив. Можливо, через кілька років технології віртуальної реальності позначать настання нової ери веб-дизайну і розробки. Але поки це здається малоймовірним.

На даний момент краще акцентувати увагу на перерахованих вище 10 тенденціях, які допоможуть вам створити по-справжньому приголомшливий дизайн, здатний привести в захват будь-якого сучасного користувача.

Якщо ж у вас немає часу розбиратися в тонкощах лендінгу, але при цьому вам потрібен унікальний сайт з гарантовано високою конверсією, команда Redstone з радістю розробить для вас індивідуальний дизайн. Він буде виконаний з урахуванням всіх ваших побажань, підкреслить особливості пропозиції і позиціонування бренду, а ще - легко масштабується при потребі.