Створення сайтів Львів067 607 57 84
МЕНЮ

Що таке верстка сайту?

Верстка сайту — це один з найважливіших етапів розробки онлайн-ресурсу, в результаті якого намальований дизайнером макет перетворюється в HTML і CSS-код. Це завдання вимагає особливих навичок. Щоб якісно зверстати HTML-код, потрібні глибокі знання особливостей роботи браузерів, семантики веб-сторінок, принципів позиціювання елементів.

Сучасні види верстки сайту

Раніше, щоб зверстати сайт, використовували HTML-таблиці: кожен елемент містився в окрему клітинку, що розв’язувало проблеми з позиціюванням контенту. Однак код виходив складним для підтримки. На зміну таблиць прийшла блокова верстка: елементи містилися в порожні, незалежні контейнери та розміщувалися на сторінці за допомогою різних CSS-властивостей.

Інша проблема, яку потрібно вирішити при верстці — зображення сторінок при різних розширеннях екрану.

Підхід, при якому розміри блоків та інших елементів вказуються у відсотках до ширини екрану або батьківських елементів називають версткою. Попри всі переваги, таке рішення не можна назвати ідеальним. Подібна буде погано виглядати на широких та вузьких екранах: в таких випадках контент буде або занадто розповзатися, або занадто стискатися. Вивчати його буде незручно.

Верстка — більш сучасне і правильне рішення, яке передбачає написання різних правил оформлення для екранів з різним розширенням. Це більш трудомісткий процес. Однак це автоматично вирішує задачу з підготовки мобільної версії сайту: спеціально робити нічого не потрібно, оскільки сторінка буде підлаштовуватися під невеликий екран.

До написаного коду пред'являється 2 вимоги. По-перше, верстка повинна бути валідною: грубі семантичні помилки не допускаються, бо це призводить до проблем з просуванням сайту в пошукових системах. Вплив відчутний. По-друге, сайт повинен бути кросбраузерним, тобто однаково виглядати у всіх популярних версіях браузерів, які використовує цільова аудиторія замовника.

Як зверстати веб-сторінку?

Для якісної верстки сайту будуть потрібні спеціальні знання, які досить важко отримати у книгах та навчальних матеріалах — багато що вирішує досвід. Знадобляться графічний і текстовий редактори.

На першому етапі верстальник займається дизайном сайту — необхідно вивчити структуру макета, щоб визначити основні блоки та продумати стратегію роботи. Далі починається написання коду. Верстка веб-сторінок вимагає від виконавця посидючості та розумної частки перфекціонізму: результат повинен не відрізнятися від створеного дизайнером макета.

Коли весь код написаний, робота ще не завершена. Необхідно переконатися, що виконавець зверстав сайт правильно — для цього проводиться тестування коду в різних браузерах, при різних розширеннях екрану. Зазвичай цим займаються спеціально навчені люди або сам верстальник.

Важливо зрозуміти, правильною версткою сайтів можна назвати тільки таку роботу, яка відповідає вимогам замовника та виконує поставлені завдання.