Створення сайтів Львів067 607 57 84
МЕНЮ

Безпечне і небезпечне з’єднання, або що таке SSL сертифікат?

Чи бувало у Вас таке, що переходите на сайт і бачите, що з’єднання не захищене:

Більшість користувачів після такого повідомлення закривають вкладку і продовжують пошук далі. Особливо цікаві можуть натиснути кнопку "Детальніше" і на свій ризик перейти на сайт. Але чи безпечно це? І для чого взагалі такі обмеження? Чи впливає SSL сертифікат на роботу сайту? Про це і інше дізнаємося трішки нижче.

Чи безпечно заходити на сайт, який не має SSL сертифіката?

Отже, коли Ви звичайний користувач і бачите таке попередження, то можете продовжувати користуватися сайтом, маючи на увазі, що Ваш браузер попереджає про небезпеку. Тобто якщо на даному ресурсі Ви залишите адресу, номер телефону чи банківської карти, то їх зможе перехопити і використати зловмисник.

Для чого взагалі такі обмеження?

Сертифікат SSL підвищує довіру до сайту. Якщо ви, будучи власником сайту збираєте особисту інформацію, продаєте товар або надаєте платну послугу, то сертифікат потрібен однозначно. Навіть якщо ви не збираєте конфіденційну інформацію користувача. Завдяки небезпечному зв’язку зловмисники можуть збирати сукупну інформацію про відвідувачів сайту та робити висновки про свої наміри.

Чи впливає SSL сертифікат на роботу сайту?

Крім того, що SSL сертифікат захищає сайт і користувачів, при його відсутності перше враження про нього складеться не найкращим чином, тому зі свого боку ми наполегливо рекомендуємо все ж його встановити, але кінцеве рішення за Вами