Створення сайтів Львів067 607 57 84
МЕНЮ

Як вибрати хостинг: 4 основні критерії

Для багатьох починаючих власників веб-проектів вибір хостингу - складне завдання. По-перше, сама по собі послуга хостингу непроста з технічної точки зору. По-друге, є безліч хостинг-провайдерів, які позиціонують себе як надійних професіоналів, але вибрати серед них дійсно порядного не завжди просто.

На ринку хостинг-послуг користувачам доступні п'ять основних видів хостингу:

 • віртуальний хостинг (Shared);
 • віртуальний виділений сервер (VPS-сервер);
 • виділений фізичний сервер (Dedicated);
 • хмарний хостинг (Cloud hosting);
 • colocation (розміщення обладнання клієнта в дата-центрі провайдера).

Перш ніж вибирати між пропозиціями різних провайдерів, потрібно обрати, який вид хостингу підійде саме вам. Розглянемо їх докладніше.

Віртуальний хостинг (Shared)

Віртуальний хостинг - це сервер, на якому розташовано безліч сайтів. Вони використовують однакове програмне забезпечення і мають однакові можливості. На одному сервері може перебувати близько тисячі сайтів. Як правило, на такому хостингу мають у своєму розпорядженні невеликі веб-ресурси, які не потребують великих потужностей і дискового простору. Завдяки своїй низькій вартості і відсутності необхідності в адмініструванні сервера, віртуальний хостинг - найпоширеніший вибір серед користувачів.

Віртуальний виділений сервер (VPS-сервер)

VPS відрізняється від віртуального хостингу тим, що власник такого сервера може встановлювати і налаштовувати будь-яке програмне забезпечення. По суті, управління VPS-сервером не відрізняється від управління фізичним сервером.

Сайту на VPS виділені певні ресурси відповідно до тарифу. Це не завжди можливо при використанні Shared-хостингу, де ресурси сервера рівномірно розподіляються між усіма сайтами.

Виділені (окремий) фізичний сервер (Dedicated)

Користувачеві надається окремий сервер в дата-центрі під самостійне управління з можливістю встановлювати будь-яку операційну систему, змінювати програмне забезпечення під свої потреби. Такий хостинг використовується для масштабних ресурсоємних проектів з високими вимогами і добре підійде для великих інтернет-магазинів з високою відвідуваністю або, наприклад, онлайн-ігор.

Хмарний хостинг (Cloud hosting)

Хмарний хостинг - об'єднана система серверів, на яких розташовуються клієнтські сайти. Таким чином, виділені для клієнта потужності не обмежуються одним сервером, а розподіляються відразу між декількома серверами. Це забезпечує безперебійну роботу ресурсу незалежно від виходу з ладу якогось одного сервера.

Крім підвищеної продуктивності, хмарний хостинг приваблює клієнтів і іншими перевагами. По-перше, користувач платить тільки за ті ресурси, які використовував - ціна послуги залежить від обсягів споживання потужностей. По-друге, на хмарному хостингу при зміні навантаження виділені ресурси збільшуються або зменшуються автоматично. Завдяки такому розподілу потужностей клієнтові не потрібно розраховувати можливі обсяги споживання ресурсів для правильного вибору тарифу.

Colocation - розміщення обладнання клієнта в дата-центрі провайдера

Colocation буквально перекладається як «співрозміщення», що точно описує цей вид хостинг-послуг. Ваш сервер розташовується на технологічному майданчику провайдера (дата-центрі), який забезпечує його високошвидкісним інтернет-каналом і піклується про інші необхідні умов утримання.

У порівнянні з іншими видами хостингу Colocation дає своєму власникові найбільшу свободу для втілення ідей, але для роботи з ним потрібні відповідні технічні знання. Таким чином, розвиток веб-проекту обмежується лише вашою фантазією і навичками - будь-які необхідні технічні параметри, такі як обсяг дискового простору або нове ПЗ, можна буде додати в міру необхідності.

Платний та безкоштовний хостинг

Якщо ви тільки запускаєте інтернет-проект і вирішили зупинитися на послуги віртуального хостингу, то перше завдання, з якою ви зустрінетесь - вибір між платним і безкоштовним хостингом.

Відразу скажемо, що другий варіант підходить лише для невеликих сайтів-візиток або домашніх сторінок, не розрахованих на широку аудиторію. Справа в тому, що безкоштовний хостинг не забезпечує ряд важливих умов, необхідних для повноцінної роботи сайту. В першу чергу це стосується низької стабільності сервера, який через часті збої і вимушені зупинки роботи позбавляє відвідувачів доступу до сайту, а його власника - цих самих відвідувачів.

“Безкоштовний хостинг підходить лише невеликим проектам, які не розраховані на широку аудиторію”

Крім того, на безкоштовному хостингу часто немає необхідних інструментів: Perl, MySQL, PHP, баз даних, пошти і багато іншого. Також на вашому сайті буде розміщуватися реклама хостинг-провайдера, а доменне ім'я, швидше за все, буде третього рівня (наприклад, example.hostname.com).

До того ж при безкоштовному користуванні послугою у вас навряд чи вийде пред'явити хостинг-провайдеру будь-які вимоги. Тому для середніх і тим більше корпоративних і комерційно орієнтованих сайтів та інших серйозних інтернет-проектів рекомендується підключити платний хостинг. Але як же не помилитися при виборі?

При виборі хостингу зверніть увагу на чотири аспекти:

 • обсяг дискового простору;
 • набір технічних функцій та інструментів;
 • рівень технічної підтримки;
 • співвідношення ціни і якості хостинг-послуги.

Розберемося з ними по порядку.

Обсяг дискового простору

Користувачам, які вперше замовляють хостинг, складно розрахувати обсяг необхідного дискового простору для майбутнього проекту. Зауважу, що в більшості випадків для невеликих сайтів (посадковий сторінка, сайт-візитка і т. Д.) Вистачає 30-60 МБ. Якщо в подальшому планується використання графічних матеріалів і баз даних, то краще взяти дисковий простір від 100 МБ.

“У більшості випадків вистачить 100 МБ дискового простору”

Складніше розрахувати необхідні ресурси для сайту, на якому користувачі можуть розмістити свій контент, наприклад, відео та зображення. У цьому випадку обсяг дискового простору необхідно визначити, виходячи з популярності ресурсу, кількості відвідувань в день і середнього обсягу розміщуваних матеріалів. При цьому бажано ввести обмеження для завантаження даних користувачем.

Для високонавантажених інтернет-проектів, яким не вистачає ресурсів віртуального хостингу, хорошим рішенням стане VIP-хостинг. Але він є не у всіх провайдерів. Його основна перевага - для роботи з ним не потрібні знання в області адміністрування VPS-сервера. До того ж VIP-хостинг багато в чому нагадує віртуальний виділений сервер: персональний дисковий простір, оперативна пам'ять, час виконання скриптів і інше. Це можливо завдяки тому, що на сервері розміщено менше сайтів, наприклад, замість тисячі сайтів на одному сервері працюють лише кілька сотень.

Набір технічних функцій та інструментів

Найчастіше на платних тарифах хостингу пропонується можливість підключення баз даних і використання скриптів. Зазначимо, що така функціональність потрібна не всім сайтам. Яскраві тому приклади - легкі сайти-візитки і лендінги, створені без використання систем адміністрування.

Нижче представлені основні технічні функції хостингу, на які варто звернути увагу, в залежності від ваших потреб:

 • необмежений трафік;
 • підтримка необхідних вам технологій і скриптів, наприклад: PHP, MySQL, phpMyAdmin, Zend Optimizer, Python, PERL, Parser, SSH-доступу. Від підтримки на хостингу роботи скриптів залежить, чи буде ваш сайт функціонувати правильно. Також зверніть увагу на підтримку баз даних MySQL, особливо якщо ви створюєте сайт не на чистому HTML, а на базі типу WordPress;
 • підтримка популярних CMS (WordPress, Joomla, Drupal, «1С-Бітрікс», OpenCart та інших);
 • зручна панель управління: дозволяє через графічний інтерфейс працювати з веб-сервером і розміщеними на ньому сайтами. Найпопулярніші: ISPmanager, Cpanel, Plesk Panel;
 • цілодобова технічна підтримка;
 • доступ до сайту по FTP: це потрібно для копіювання, редагування та видалення папок і файлів на сервері;
 • моніторинг сервера (цілодобове спостереження за станом сервера та усунення неполадок);
 • захист серверів від DDoS-атак
 • перевірка пошти на віруси, спам і рекламу;
 • мінімум 5 поштових акаунтів (POP3 або IMAP), якщо ви плануєте налаштувати поштовий сервер на свою послугу хостингу;
 • веб-інтерфейс для пошти: необхідний для керування поштовим сервером;
 • невеликий період безкоштовного користування для ознайомлення з послугою, або миттєве повернення коштів за невикористаний період послуги;
 • резервні копії файлів.

Рівень технічної підтримки

Працездатність ресурсу багато в чому залежить від якості технічної підтримки. Як показує практика, іноді від збоїв нікуди не дітися, і кваліфіковані фахівці хостинг-провайдера допоможуть їх виправити. Тому переконайтеся, що служба підтримки працює цілодобово і щодня.

Співвідношення ціни та якості

Ціна - важливий критерій вибору хостингу. Вибираючи найдешевший хостинг, ви ризикуєте наштовхнутися на неякісне обслуговування і витратити гроші даремно.

Вигідний хостинг вирізняє не низька вартість, а поєднання відносно низької ціни і гарного обслуговування

Щоб користувачі були впевнені в якості послуг, багато хостинг-провайдерів надають клієнтам безкоштовний тестовий період в декілька днів або гарантують повернення коштів за невикористаний період. Ось кілька критеріїв, за якими можна визначити рівень добросовісності провайдера:

 • інформація про компанію на сайті;
 • можливість безкоштовного перенесення сайту з стороннього хостингу;
 • термін роботи компанії на ринку (говорить про досвід надання хостинг-послуг);
 • наявність власного дата-центру або контрактів з провідними дата-центрами в відповідних регіонах;
 • ліцензія на надання послуги.

Багато компаній перепродують послуги інших хостинг-провайдерів і називаються посередниками. Врахуйте, що у таких постачальників технічна підтримка може працювати не так добре, як у повноцінного хостинг-провайдера, але вони можуть пропонувати нижчі ціни.

Деякі хостинг-провайдери дарують бонуси: комплект доменів, SSL-сертифікат або інші додаткові послуги.

Успішність компанії визначається не тільки терміном її роботи, а й часткою на ринку послуг. Щоб зрозуміти, який провайдер популярніший, можна скористатися статистичними ресурсом Statonline.ru, де наочно показано, яку частку ринку займає провайдер в конкретній доменній зоні.

Висновки

Якщо ви тільки придбали домен і хочете створити невеликий тестовий сайт, щоб зрозуміти, як це все працює, то беріть безкоштовний хостинг. Для сайтів з невеликою кількістю контенту і розрахованим на невелику аудиторію підійде віртуальний хостинг. Альтернатива - хмарний хостинг, тому що ви платите тільки за ті ресурси, які використовували.

Якщо ж ви керуєте специфічним сайтом, для якого потрібні певні настройки сервера, замовте послугу VPS-хостингу. А для серйозних ресурсномістких веб-проектів краще взяти в оренду фізичний сервер або colocation.

Після вибору хостингу розрахуйте, скільки вам буде потрібно дискового простору, які необхідні технічні функції для реалізації ваших ідей і чи надає такі ресурси хостинг-провайдер. Обов'язково перевірте професіоналізм і працездатність техпідтримки, з якою вам періодично, якщо не постійно, доведеться взаємодіяти. І, нарешті, оцініть, чи дійсно рівень послуг відповідає ціні, порівняйте провайдера з іншими і почитайте відгуки користувачів.