Створення сайтів Львів067 607 57 84
МЕНЮ

Як додати іконку (favicon) на сайт?

Професійною розробкою сайту можна назвати тільки такий процес, при якому передбачаються можливості й готуються інструменти просування. Одна з необхідних деталей, без яких роботу не можна назвати завершеною — створення та завантаження іконки favicon.

Що таке favicon

Favicon — це усталене в інтернеті скорочення від англійського словосполучення favorites icon, що можна перекласти як «ікона для обраного». Це невелике зображення розміром 16 на 16 пікселів, яке виводиться поряд із заголовком сайту на вкладках браузера, в збережених закладках і в деяких пошукових системах.

Favicon замислювалася як спосіб швидкої ідентифікації ресурсу, але в підсумку вона стала дієвим інструментом розкрутки сайтів, залучення до них уваги. Красива й акуратна іконка поряд з назвою сторінки у видачі пошукової системи дозволяє виділитися на тлі конкурентів і отримати нового відвідувача.

Як додати Favicon

Перш ніж додавати favicon на сайт, його необхідно створити. Є три основних способи зробити це.

  • Намалювати іконку з нуля.
  • Конвертувати готове зображення в іконку.
  • Замовити вималювання унікальної іконки у дизайнера.

Для перших двох способів вам знадобиться або спеціальний графічний редактор, або онлайн-сервіс, призначений для створення іконок. Так чи інакше, результатом цього етапу має стати графічний файл з назвою favicon.ico розширенням 16 на 16 пікселів.

Після цього залишається лише правильно завантажити іконку. Її потрібно помістити в корінь сайту — папку на сервері, в якій лежать всі файли ресурсу. Зробити це можна за протоколом FTP або через панель управління хостингом. У разі роботи на локальному сервері, можна просто скопіювати та вставити файл у потрібну папку.

Може виникнути резонне питання: як додати іконку на сайт, якщо з якихось причин копіювання файлу в кореневу директорію неможливо або небажано? Таке буває, якщо ресурс працює на будь-якій CMS (системі управління контентом). Вибір папки, в яку слід помістити іконку, залежить від системи, що використовується. Зазвичай це директорія шаблону оформлення. У його коді вже повинна бути вказівка на нестандартне розташування фавікона, але якщо його немає, слід додати код поміж тегами <head> і </head> у файлі, що описує структуру шапки сторінки.

Після всіх виконаних дій досить буде перезавантажити сторінку (іноді може знадобитися очистити кеш), щоб побачити іконку в заголовку браузера. У пошукових системах зміни можуть відобразитися не відразу, а лише через деякий час. Це нормально і не варто переживати: якщо іконку видно в шапці, ви все зробили правильно.