Створення сайтів Львів067 607 57 84
МЕНЮ

Як зробити без JavaScript щоб всі посилання відкривалися в новому вікні?

Багато фахівців юзабіліті сайтів стверджують, що не потрібно вказувати відвідувачеві, що і в якому вікні він буде відкривати сторінки на сайті. Загалом, це вважається поганим тоном. У випадку з посиланнями, максимум що можна зробити, так це відкривати в нових вкладках зовнішні посилання, тобто посилання на інші сайти. Інакше є ймовірність того, що відвідувач піде на чужій сайт і забуде про ваш. З іншого боку є така ж ймовірність того, що він не повернеться на ваш сайт навіть якщо він і знаходиться на іншій вкладці. У будь-якому випадку, ніколи не застосовуйте target = "_ new"!

Чи можна якимось чином налаштувати всі посилання на сайті або сторінці, щоб вони відкривалися на новій вкладці \ в новому вікні без використання JavaScript? Відповідь знайшлася досить швидко - можна! Так як же це зробити?

Для цього потрібно всього-лише в секції head сторінки прописати наступне:

<head>
<base target="_blank" />
          

В результаті всі посилання з сторінки для якої ви прописали тег base будуть відкриватися в новій вкладці. Для того, щоб вони відкривалися в новому вікні, потрібно використовувати значення «_blank».

Про HTML тег base

У нього є ще атрибут href, який вказує яка повна адреса буде використовуватися якщо в тілі документа застосовується відносна адреса.

Наприклад, якщо вказати таке значення для href:

<head>
<base href="http://redstone.media/" />
          

То всі відносні шляхи в тілі сторінки, на зразок:

<img src="img/article/logo.png">
          

будуть розцінюватися як: http://site.com/img/article/logo.png