Створення сайтів Львів067 607 57 84
МЕНЮ

Як отримати API-ключ для Google Maps

З 2019 року використання сервісу Google Maps без API ключа більше не підтримується. Тому якщо у вас на сайті помилка: при завантаженні Google Карт на цій сторінці виникла проблема і на карті відображається напис For development purposes only - потрібно отримати Google Maps API Key.

Використання Google Maps API стало платним, але з деякими умовами, тепер Google видає безкоштовно 200$ щомісяця на використання лімітів для карт, і якщо цю квоту не перевищувати, сервіс буде безкоштовним. Але незважаючи на безкоштовні ліміти, для всіх послуг потрібно прив'язати платіжний аккаунт у вигляді кредитної картки.

Кроки для отримання Google Maps API Key

1. Щоб отримати Google Maps API Key необхідно мати обліковий запис Google. Створити обліковий запис можна безкоштовно, натиснувши тут. Скоріш за все, у більшості вже є обліковий запис Google, тому переходимо до наступного кроку.

2. Переходимо на платформу за посиланням: https://cloud.google.com/maps-platform/ і натискаємо на кнопку «Get Started». У діалоговому вікні потрібно вибрати «Maps» («Карти») і натиснути кнопку «Continue» («Продовжити»).

3. Якщо ключ API створюється вперше, то спочатку необхідно створити проект. Вводимо назву проекту, погоджуємося з умовами, натиснувши на Yes і натискаємо кнопку «Next» в правому нижньому кутку.

4. Далі підключаємо систему оплати за використання API, створивши платіжний аккаунт. Якщо Ви не хочете підключати основну карту, можете в своєму банку створити віртуальну карту, на яку переказати кошти еквівалентні 1$ і підключити її.

5. Обираємо країну, погоджуємося з умовами і натискаємо «Прийняти і продовжити»

6. Далі («Крок 2 з 2») вводимо свої дані в поля. Нижче вказані дані для прикладу.

Вводимо дані кредитної картки: номер, дата закінчення дії, cvv, контактна особа, телефон.

Далі натискаємо «Почати безкоштовний пробний період», Гугл при цьому перевірить картку: зніме з неї 1$ і поверне його назад через деякий час. Коли підключений платіжний аккаунт, то на нього щомісяця нараховуються ліміти безкоштовного використання карт.

Далі Ви отримаєте API ключ, який необхідно скопіювати і зберегти собі для подальшого використання.

7. Тепер необхідно для вашого API ключа включити обмеження, щоб ваш ключ потрапивши в руки до третіх осіб, був недійсним. Переходимо в розділ ЗАХИСТИТИ ОБЛІКОВІ ДАНІ.

У вкладці допустимий тип додатків вибираємо HTTP-джерела переходу, і вставляємо ваш сайт в необхідному форматі, обов'язково враховуйте доступний ваш сайт по HTTP чи HTTPS та WWW піддомену, при необхідності додайте всі варіанти доменів і піддоменів. Для прикладу додаємо сайт у вигляді: https://vashdomain.com/*

Якщо поле залишити порожнім - API-ключ буде доступний для використання з будь-яким сайтом.

Перемикаємося на сусідню вкладку допустимі API і вибираємо Maps JavaScript API.

Готово! Сподіваємося, що ця інформація допомогла вам легко отримати Google Maps API Key. Далі даний API ключ необхідно передати розробникам, використати в коді або CMS-системі у відповідному модулі.

При перевищенні безкоштовних щомісячних лімітів, google запропонує перейти на платний тарифний план https://developers.google.com/maps/documentation/javascript/usage-and-billing

Якщо проект пов'язаний з використанням великих лімітів - можливо варто придивитися до використання альтернативних сервісів: OpenStreetMap, MapBox, 2GIS або інших.