Створення сайтів Львів067 607 57 84
МЕНЮ

10 КРАЩИХ ІДЕЙ ФУТЕРІВ ДЛЯ САЙТУ

Зазвичай на футер не звертають уваги, але він є одним з ключових елементів сайту. Це важливий розділ для відвідувачів сайту, які хочуть отримати більше інформації про вашу компанію. При створенні дизайну футера для компанії, ви стикаєтеся з проблемою вибору елементів, які потрібно включити - адже добре оптимізований футер полегшить навігацію і допоможе досягти поставлених бізнес-цілей. Хочете дізнатися, що ваші клієнти очікують побачити, коли скролять сайт до самого кінця? У нашому новому пості ми зібрали кращі ідеї для дизайну футера сайту і їх найбільш вдалі приклади.

Чому футер важливий для вашого сайту?

1. Він робить акцент на певному контенті.

Якщо зробити футер більш помітним, він приверне увагу більшої кількості користувачів. Ви здивуєтеся, як довго читачі можуть прокручувати вашу сторінку - до нескінченності! Запам'ятайте: футер не буває "занадто далеко", він обов'язково знайде свою аудиторію.

2. Він допоможе привести лідів.

Покажіть відвідувачам сайту, що кінець сторінки - це не кінець сайту. На цьому етапі саме час покинути сайт, але не забути про компанію. Виберіть кращий варіант: контактна форма, електронна пошта або адреса, поміщені у футері, допоможуть вашим клієнтам зробити наступний крок.

3. Він надає користувачам корисну інформацію.

У вас є ще інформація, яка міститься на одній сторінці? Додайте її у футер. Це стосується будь-яких посилань на сторонні ресурси, партнерів, спонсорів. Можливо, розміщення юридичної інформації на самому сайті може бути доречним , але умови надання послуг або копірайт залиште внизу.

4. Він орієнтує ваших читачів.

Якщо ваш клієнт пішов занадто далеко від "шапки" сайту, це очевидний знак, що він все ще не знайшов те, навіщо прийшов. Допоможіть йому з навігацією, розмістивши посилання на основні розділи вашого сайту в футері.

5. Він утримує увагу користувача.

Якщо ви хочете утримати увагу відвідувачів "фінальним акордом", зробіть дизайн вашого футера креативним або навіть розважальним, додавши відео, зображення або інші інтерактивні елементи.

10 вдалих футерів за версією RedStone

Команда RedStone проаналізувала основні тренди дизайну футера і вибрала кращі ідеї, які допоможуть вашому сайту виділитися серед інших.

1. Мінімалізм.

Джерело: awwwards.com

"Простота - це крайня ступінь витонченості", сказав Леонардо да Вінчі. Перевантажений футер не завжди інформативний. Постарайтеся зосередитися на одному-трьох елементах і дотримуватися мінімалізму в дизайні. Пропонуємо таке поєднання: значок копірайту, логотип і кнопки соціальних мереж. Так ви захистите себе від плагіату, привернете увагу і направите читачів в потрібне русло. Все просто.

2. Карта сайту.

Джерело: furrion.com

Карти сайту недооцінені, адже далеко не всі читачі клацають на них. На противагу мінімалізму, об'ємний футер виконує зовсім інші функції. Якщо користувачі не знайдуть, що шукали, за них це знайдуть пошукові системи! Об'ємні футери дозволяють Google краще проіндексувати сторінки, що стане маленьким кроком до більш високої позиції в пошуковій системі.

3. Контактна форма / розсилка новин.

Джерело: valaire.mu

Що стосується контактної форми, RedStone дотримується трьох позицій: зверху справа, знизу праворуч і знизу в центрі. Переконайтеся, що посилання веде на контактну форму, а не на спливаюче вікно для відправки пошти. В цілому, намагайтеся уникати посилань на електронну пошту - вони привертають спам. Інший секрет залучення користувачів за допомогою футера - модуль з реєстрацією на розсилку новин. Ми рекомендуємо цю функцію як елемент дизайну футера для інтернет-магазинів. Вкажіть, що буде включено в розсилки, як часто ви плануєте їх робити, а також вкажіть кількість людей, які вже читають вас.

4. Навігація.

Джерело: traveling.by

Тут футер може допомогти користувачам, які "заблукали". Якщо вони пішли так далеко вниз, то, швидше за все, не знайшли, що шукали. Добре організовані посилання на розділи сайту допоможуть відвідувачам зорієнтуватися. Ви можете розташувати посилання футера у вигляді вкладок, списку або стандартного меню з трьох - чотирьох стовпців. Заздалегідь визначте найбільш відвідувані сторінки вашого сайту і подбайте про те, щоб вони були відображені в футері.

5. Соціальні мережі.

Джерело: awwwards.com

Як правило, компанії цінують, що відвідувачі приходять на сайт з соціальних мереж. І навпаки, деякі не хочуть інтегрувати іконки соцмереж в футер, побоюючись втратити частину своєї аудиторії. Якщо соціальні мережі займають стратегічне місце у вашій маркетинговій політиці, переконайтеся, що футер на вашому сайті містить іконки, що посилаються на них.

У наведеному прикладі іконки соціальних мереж розташовані в центрі футера. Крім того, футер містить коротке меню, контактні дані, умови надання послуг і знак авторського права.

6. Заклик до дії.

Джерело: behance.net

Напишіть нам! Запрошуємо до співпраці! Залиште свій телефон і ми зв'яжемося протягом години! Просте, але помітне звернення до читачів у футері в поєднанні з розсилкою новин або контактною формою може допомогти вам збільшити коефіцієнт конверсії. Переконайтеся, що ваш заклик до дії зрозумілий і вичерпний. Пам'ятайте, що читачі не хочуть довго думати, як їм виконати ту чи іншу дію.

7. Контакти, телефон, адреса

Джерело: behance.net

Контактна інформація - ось що чекає побачити будь-який користувач у футері. Номер телефону з кодом країни допомагає пошуковим системам визначити, де ви знаходитесь. Зробіть кожне посилання клікабельним, щоб відвідувачі вашого сайту могли набирати номер або відправляти листи одним кліком зі свого смартфону.

8. Карта.

Джерело: cantilever-chippy.co.uk

Інтеграція карти підвищує довіру до образу вашої компанії, показуючи, де розташований ваш офіс. Крім того, це відмінний спосіб допомогти користувачам Google Maps знайти вас.

Cantilever-Chippy знає, що інтеграція карт шалено проста, але ефективна, особливо якщо поєднувати її з прекрасним дизайном таблички з годинами відкриття.

9. Унікальний футер.

Джерело: thespruce.com

Якщо ви хочете зробити свій сайт унікальним, то зображення, анімація або фотографії вашої команди в футері сприяють персоналізації. Для більш ефектного і унікального посилу, включіть відео в футер вашого сайту.

10. Без футера.

Джерело: justdiggit.org

Іноді варто відмовитися від шаблону header-sidebar-footer, щоб виділитися з натовпу. Спробуйте прибрати футер з цільової сторінки, зберігаючи стандартні футери з необхідною інформацією на інших сторінках вашого сайту. У цьому прикладі показана домашня сторінка без футері, яка дозволяє зосередити увагу на головному.

Як створити хороший футер:

Ви знайшли відмінну ідею для футера вашого сайту? Щоб запобігти проблемам на шляху реалізації цієї ідеї, розробіть план з описом того, що ви хочете побачити внизу сторінок сайту.

 1. Визначте основні елементи
  - Перегляньте структуру вашого сайту і вирішіть, де повинен розташовуватися футер, підберіть шаблон.
  - Зробіть футер адаптивним для мобільної версії або додатку.
  - Зробіть унікальні футери для різних сторінок, наприклад, додайте карту на сторінку "Контакти".
 2. Спроектуйте простір футера
  - Визначте розмір футера і кількість розділів і стовпців, розташуйте їх відповідно до пріоритетів або стандартів. Наприклад, контактну інформацію зазвичай розміщують в центрі або правому куті футера.
  -Залиште футер внизу сторінки або прив'яжіть його за допомогою шаблонів HTML і CSS, щоб "зафіксувати" його при скролінгу.
 3. Додайте унікальні елементи
  - Вставте посилання на соцмережі, віджети Твіттера або кнопку "підписатися" у Фейсбуці.
  - Додайте рекламний плагін
  - Інтегруйте Google Maps або інші карти на ваш вибір.
  - Підтримайте єдиний стиль: виберіть шаблон футера в Bootstrap або WordPress або створіть унікальний, з огляду на корпоративні кольори і стилі.

Такий наш огляд кращих ідей і зразків дизайну футера. Однак, не поспішайте застосовувати всі поради для свого сайту. Подумайте про цільову аудиторію і дійте відповідно до їх потреб, адже дизайн футера, як і процес його створення, може відрізнятися в залежності від специфіки бізнесу. Напишіть нам, і команда RedStone допоможе вам створити ідеальний футер.