Створення сайтів Львів067 607 57 84
МЕНЮ

HTML5 — новий тренд в програмуванні

Існує три наріжних камені створення сайтів. За структуру сторінок відповідає HTML, за їх оформлення — CSS, за інтерактивність — JavaScript. Всі ці технології, крім першої, розвивалися швидко.

До того як всесвітній консорціум W3C почав розробку мови HTML5, набір можливостей для побудови структури сайту був досить мізерним і обмеженим. Наприклад, якщо необхідно було додати відео, доводилося використовувати пропрієтарні компоненти (Flash та ін).

Набір доступних для розмітки тегів був невеликим. Виходила складна структура, що погано читалася. Завдання щодо підтримки та розвитку ресурсів ставали вкрай складними. Розв’язання цих проблем і розширення функціональності веб-сторінок — основна задача нової технології HTML5, яку підтримують вже всі сучасні браузери.

Що таке HTML5?

Мова гіпертексту HTML5 — нова специфікація розмітки сучасних веб-документів, яка стала офіційно доступна всім розробникам тільки у 2014 році. Згодом більшість сучасних сайтів стало використовувати саме її. Цьому є кілька причин.

З появою мови гіпертексту HTML5 ситуація у світі веб-розробки змінилася докорінно: всі недоліки попередньої версії специфікації були усунені. З'явилася велика кількість нових тегів, які допомагають більш точно описувати елементи сторінки.

Також в HTML5 були вбудовані можливості по врахуванню мультимедійних об'єктів, що дозволило повністю відмовитися від Flash та інших подібних технологій. Разом з цим пішли й пов'язані з ними проблеми: низька швидкодія, вразливість коду й таке інше.

Використовуючи тільки HTML5, сьогодні можна створювати досить складні сайти з мультимедійними та інтерактивними елементами, не використовуючи сторонніх рішень. У мову вмонтовані компоненти для програвання відео, малювання графіки, валідації форм і багато іншого. По суті вона об'єднує в собі деякі елементи CSS, XHTML, DHTML і Ajax.

Разом з тим, щоб розширення функціональності не дуже ускладнювало HTML5, багато старих тегів перестали підтримуватися, бо необхідність в них відпала. При цьому вивчення азів технології стало ще простішим. Нові теги отримали зрозумілі імена, що легко читаються.

Це все актуально для складних сайтів. У зв'язку з цим може виникнути питання: чи буде новий стандарт HTML5 ефективніше для невеликого проекту зі статичним текстово-графічним контентом? Чи є в такому випадку переваги перед попередньою версією мови?

Відповідь — так. Новий стандарт дозволяє зробити:

  • розробку сайту і його обслуговування набагато доступніше;
  • пошукове просування сайту стає легше;
  • вбудовувати мультимедійні компоненти в статичні сторінки;
  • підвищити безпеку як користувачі використовують сайт.

Сам факт використання стандарту HTML5 робить сайт недоступним для відвідувачів, які використовують старі версії браузерів, що не підтримують технологію. Їм просто будуть недоступні деякі компоненти, хоча й це можна обійти, якщо замовити розробку у професіоналів.